l Bed and Breakfast w Polsce

2005-08-04

Bed and Breakfast w Polsce

Witam wszystkich, którzy odwiedzili tego bloga.

Będzie on poświęcony, jak sama nazwa wskazuje, tematyce Bed and Breakfast... głównie w Polsce.. ale pewnie nie tylko.
Zacznijmy od wprowadzenia, bo być może nie każdy wie, co termin Bed and Breakfast oznacza. A więc...

Bed and Breakfast, Bed & Breakfast, B and B, B&B bądź też nieraz BnB jest z definicji „rodzajem usługi hotelarskiej świadczonej w małych obiektach hotelowych, pensjonatach, kwaterach, pokojach gościnnych, która zapewnia klientowi nocleg często połączony ze śniadaniem, za przystępna cenę, w ciepłej rodzinnej atmosferze”.
Noclegi typu B&B są alternatywą dla nocowania w drogich i pozbawionych ciepła i klimatu hotelach. Ich dodatkowym atutem jest to, że często funkcjonują w miejscach atrakcyjnych turystycznie, ale takich, w których nie ma hoteli.

Najczęściej takie małe miejsca noclegowe są prowadzone rodzinnie, mają od kilku do kilkunastu pokoi a dzięki temu zyskują niepowtarzalny klimat tworzony przez właścicieli i magię miejsca.
Tego typu małych obiektów hotelowych w Polsce jest bardzo, bardzo dużo. Jednak u nas termin Bed and Breakfast jest jeszcze słabo rozpoznawalny. Wydaje się to dziwne, biorąc pod uwagę, że na całym świecie pojęcie B and B jest tak samo znane jak nazwa „hotel”. Cały system ma swoje źródła w Wielkiej Brytanii, Irlandii i Skandynawii.

Dla tych, którzy mają ochotę na wyjazd wakacyjny w niepowtarzalne miejsce, na spędzenie urlopu w niecodzienny sposób zapraszam na stronę www.superspanie.pl. Jest to chyba jedyna strona w polskim Internecie w całości poświęcona tematyce Bed and Breakfast. Do wyboru są hoteliki, pensjonaty, kwatery prywatne i kwatery agroturystyczne, domy letniskowe, pokoje gościnne, apartamenty, ale również tak wyjątkowe kwatery jak pałace, zamki i leśniczówki.
System obejmuje teren całej Polski, więc czy planujesz wakacje nad morzem, czy urlop w górach, nad jeziorem czy w lesie możesz znaleźć coś dla siebie.

Serdecznie polecam.