l Bed and Breakfast w Polsce

2005-08-09

Polskie Stowarzyszenie Bed and Breakfast

Kochani,

Dzisiaj postanowiłam Wam napisać parę słów o Polskim Stowarzyszeniu Bed and Breakfast. Organizacja jest młoda, ale rozwija się prężnie i przystępuje do niej coraz większe grono kwaterodawców.

Stowarzyszenie zostało zarejestrowane w październiku 2004 r. i jest przedsięwzięciem ogólnopolskim, którego celem jest aktywny rozwój turystyki indywidualnej w oparciu o obiekty typu Bed and Breakfast, czyli jak już wspominałam pensjonaty, kwatery, pokoje gościnne, kwatery agroturystyczne itd. Za główny cel Stowarzyszenie obrało utworzenie sieci obiektów Bed and Breakfast, ich reprezentowanie i promocja wspólnych interesów właścicieli niedużych obiektów, świadczących usługi hotelarskie w Polsce.

Tak więc, poprzez wprowadzenie standardów jakości usług w obiektach B&B i system kategoryzacji, polska sieć Bed and Breakfast ma się stać rozpoznawalną, popularną i wiarygodną w oczach turystów polskich i zagranicznych.

No i trzeba przyznać, że Stowarzyszenie nabiera coraz większego rozmachu. Na przełomie czerwca i lipca na południu Polski odbył się cykl prezentacji, na których właściciele obiektów typu Bed and Breakfast zapoznawali się z ideą, celami Stowarzyszenia i przystępowali do sieci. Stowarzyszenie jest również wspierane przez Polską Organizację Turystyczną. Aby dowiedzieć się więcej możecie zerknąć na oficjalną stronę Stowarzyszenia w ramach witryny
www.superspanie.pl pod adresem www.superspanie.pl/stowarzyszenie.
Pozdrawiam!