l Bed and Breakfast w Polsce

2005-11-07

Noclegi Bed and Breakfast - śpij ciekawie !!!

Witam serdecznie i gorąco...

Choć na dworze już prawie zimowe klimaty.
Dawno nic nie pisałam, ale za to dziś dla Was prawdziwa gratka. Napisany fachowo i profesjonalnie artykuł o tym czym jest Bed and Breakfast. A więc... zaczynamy :)

„Przeglądając oferty noclegowe obiektów hotelarskich na całym świecie można znaleźć oferty Bed and Breakfast lub B&B. Wyszukiwarka Google pod tym hasłem proponuje ponad 13 milionów rekordów.

Polacy lubią podróżować i wcześniej czy później każdy spotka się z terminem Bed and Breakfast. A dla każdego, kto jeździł już po świecie odpowiedź na pytanie „Co to jest Bed and Breakfast?” nie jest trudna.

Zwrot „Bed and Breakfast” (czytaj: bed end brekfest) pochodzi z języka angielskiego i oznacza w dosłownym tłumaczeniu: „łóżko i śniadanie”. Zwrot ten jest na świecie tak samo rozpoznawalny jak słowo „hotel”. Bed and Breakfast jest rodzajem usługi hotelarskiej świadczonej w małych obiektach hotelowych, pensjonatach, kwaterach, pokojach gościnnych, która zapewnia klientowi nocleg często połączony ze śniadaniem, za przystępną cenę, w ciepłej rodzinnej atmosferze. Oprócz „Bed and Breakfast” używane są również skróty: „Bed & Breakfast” (czytaj: bed end brekfest), „B and B” lub jeszcze prościej „B&B” (czytaj: bi end bi).

System noclegów typu B&B jest rozwinięty na całym świecie, w tym w USA, Kanadzie, Australii i na Dalekim Wschodzie. W Europie przodują w tym zakresie Brytyjczycy i Irlandczycy. Noclegi typu B&B stanowią przeciwwagę dla drogich i anonimowych hoteli. Mają jeszcze tę zaletę, że są zlokalizowane także w miejscach, w których nie ma hoteli, i to zarówno na wsi jak i w miastach.

Cechą charakterystyczną miejsc noclegowych typu B&B jest to, że są prowadzone przez rodziny, zwykle mają od kilku do kilkunastu pokoi i, co niezwykle istotne - każdy z obiektów ma swój właściwy klimat.

Dla turystów z nie wypchanymi portfelami ogromnie ważnym kryterium wyboru jest cena noclegu. Obiekty Bed and Breakfast potrafią być bardzo konkurencyjne cenowo. Ma to ogromne znaczenie, jeśli zamierzamy znaleźć nocleg w dużej metropolii np. w Nowym Jorku, Londynie czy Sztokholmie. Ceny hoteli, nawet nie najwyższej klasy, potrafią przyprawić o ból głowy. Wówczas jedynym ratunkiem jest Bed and Breakfast. Za komfort porównywalny z hotelowym płaci się najczęściej ok. 40-50% ceny hotelu. Zdarzają się oczywiście luksusowe B&B, mieszczące się w zabytkowych obiektach – o co wcale nietrudno w Anglii, Francji czy Irlandii.

Z punktu widzenia turysty prócz ceny za nocleg równie ważnym argumentem przemawiającym za wyborem Bed and Breakfast zamiast hotelu jest jakość obsługi. Ponieważ właściciele B&B najczęściej zamieszkują w nich, są więc dostępni dla turystów o każdej porze, służąc radą i pomocą. Wielokrotnie przekonaliśmy się, że są najpewniejszymi "punktami informacji turystycznej", ponieważ najlepiej znają lokalne „smaki” i atrakcje turystyczne. Rozmowy z właścicielem pozwalają poznać lokalne zwyczaje i mentalność lokalnych społeczności. Takiej możliwości nigdy nie dostarczy wam duży, bezosobowy hotel.

Każdy obiekt Bed and Breakfast oferuje inne wygody. Najczęściej uczestniczą one w krajowych systemach ratingowych (czyli kategoryzacyjnych), podobnie jak hotele. Poszukując Bed and Breakfast zwracajcie uwagę na ilość gwiazdek, diamentów itp. posiadanych przez dany obiekt. Im jest ich więcej, tym wyższy komfort oraz cena.(...)”

Ciąg dalszy tego artykułu już niebawem. A niecierpliwych zachęcam do zajrzenia na www.superspanie.pl, gdzie można znaleźć ten i inne ciekawe artykuły o tematyce turystycznej.

Polecam serdecznie!

5 Comments:

At 2:07 PM, Blogger Love but Hate said...

Good post... thanks :)

how to catch a cheating spouse.

 
At 2:15 PM, Blogger diflucus said...

Your materials is quite interesting -----------------------------------------------------------------------------imitrex-pharmacy supplier

 
At 2:18 PM, Blogger Joseph said...

Tocca Candles
I'd like to tell you about this wonderful blog, "Now Smell This". Besides that new {note) book aroma, I love candles and this post by Victoria caught my eye: "Pushkar is a scent of distant bonfires pervading ...
Find out how to buy and sell anything, like things related to georgia highway construction on interest free credit and pay back whenever you want! Exchange FREE ads on any topic, like georgia highway construction!

 
At 2:19 PM, Blogger dewwy peterson said...

My friend told me about your blog... it's really good! I bookmarked your site. Is it okay to tell another friend?
You may find my rashguards related site useful... nothing special though.

Have a great day ~
Totally great blog! Come check out mine if you have time...

 
At 2:31 PM, Blogger Karen said...

North versus South
My Dad with friendly Hanoi cyclo driver It's been an on-going debate on here as well as probably every other Nam-based blog.
Find out how to buy and sell anything, like things related to company construction mn road on interest free credit and pay back whenever you want! Exchange FREE ads on any topic, like company construction mn road!

 

Prześlij komentarz

<< Home