l Bed and Breakfast w Polsce

2005-11-18

Tanie noclegi wybieraj rozważnie

Witam.

Dziś nowy artykuł o obiektach noclegowych... a właściwie jego fragment. Przeczytajcie jak wybierać noclegi, żeby wypoczywać w komfortowych warunkach za niewielką cenę.

„Gdy planujemy podróż, obojętnie - dużą, czy małą, naturalne jest, że przygotowujemy budżet związanych z nią wydatków. Gdy w grę wchodzi wycieczka zagraniczna, na jej cenę prócz kosztów przejazdu największy wpływ ma koszt noclegów. Zależnie od tego, jaką kwotą dysponujemy decydujemy się na hotel określonego standardu lub Bed and Breakfast / w skrócie B&B/ - czyli nocleg w niedużym obiekcie o charakterze zbliżonym do polskiego pensjonatu. Obiekty Bed and Breakfast spotkać można na całym świecie, od niedawna również w Polsce. Bed and Breakfast to dobry, tani nocleg.

Oiekty Bed and Breakfast organizują się w Stowarzyszenia. Dzięki temu prowadzą wspólny marketing, występują pod wspólnym logo, korzystają ze wspólnego systemu rezerwacyjnego. W ten sposób przeciwstawiają się konkurencji wielkich sieci hotelowych. Sieci skupiają hotele zbliżonej kategorii, proponując swym gościom podobny zakres usług na całym świecie. Istnieją również sieci skupiające hotele niskiej kategorii, oferujące tanie noclegi np. Etap Hotel, Formula1. Można je napotkać w większości metropolii europejskich w pobliżu autostrad.
Są to obiekty nastawione na masową obsługę turystów, przy założeniu zaoferowania im pakietu standardu możliwie najuboższego. Tylko wtedy hotel takiej kategorii może sobie pozwolić na oferowanie niskich cen. Najczęściej nie ma co liczyć wtedy na dobry wypoczynek. ”Plastikowe” wnętrza, pełna samoobsługa, śniadanie serwowane za dodatkową opłatą w warunkach przypominających bar mleczny, które pozostawia uczucie rozczarowania i głodu, niski standard techniczny to cechy charakterystyczne dla hoteli, proponujących tanie noclegi. Szczególnie uciążliwy jest brak obsługi innej niż recepcjonista. W jednej z sieci, z której korzystałem z powodu przepalonej żarówki musiałem zmienić pokój, ponieważ pracownik, który mógłby wymienić żarówkę miał się pojawić dopiero za kilka dni.
To co powiedziałem nie oznacza, że nie należy korzystać z usług tego rodzaju hoteli. Często nie mamy innego wyboru, lub chęci, jesteśmy zbyt zmęczeni by szukać poszukiwania czegoś bardziej odpowiedniego. Po całodziennej jeździe autostradą zapewne zadowoli nas cokolwiek, co zapewni nam dach nad głową.

Jeśli jednak podróż ma nam sprawić przyjemność, jeśli chcemy spotkać ciekawych ludzi i poznać kraj lub miasto, w którym mieszkają, wtedy poszukajcie szukajcie noclegu Bed and Breakfast. Jak? To bardzo proste. Wszystko jest w Internecie. Największe katalogi internetowe oferujące tanie noclegi Bed and Breakfast na całym świecie to:

Pierwszy katalog zawierający oferty polskich Bed and Breakfast znajdziecie pod adresem www.superspanie.pl. (...)

Pod tym również adresem znajdziecie dalszą część artykułu oraz wiele atrakcyjnych obiektów B&B proponujących tanie noclegi.