l Bed and Breakfast w Polsce

2005-12-13

Tanie noclegi w Bed and Breakfast

Moi drodzy, dziś specjalnie dla Was pozostała część artykułu o tanich noclegach. Oto on:

„(...) Mieszkając w Bed and Breakfast zapłacicie często mniej niż w tanim hotelu, a w zamian poczujecie, że jesteście traktowani jak dobrzy, oczekiwani przyjaciele. Właściciel będzie do waszej dyspozycji przez cały czas, służąc swoją wiedzą i radą. Po dobrze przespanej nocy to, co otrzymacie rano do jedzenia będzie prawdziwym śniadaniem. Nawiążecie z gospodarzami bliskie kontakty, dzięki czemu następnym razem powrócicie zapewne w to samo miejsce.

Tak, nie ukrywam jestem entuzjastą korzystania z Bed and Breakfast we wszystkich podróżach zagranicznych. Za znacznie mniejsze pieniądze niż w hotelu zawsze otrzymywałem usługę na wysokim poziomie.

W Polsce od niedawna funkcjonuje sieć Bed and Breakfast budowana przez Polskie Stowarzyszenie Bed and Breakfast. Grupuje ona obiekty, które nawiązują do tradycji zachodnich Bed and Breakfast, jeśli chodzi o domową atmosferę i opiekę nad turystą. Standard techniczny obiektów i poziom komfortu jest oczywiście zróżnicowany, co znajduje odbicie w cenie.

W tym miejscu muszę zrobić pewna dygresję. Wielokrotnie w czasie podróży po Polsce miałem okazję słuchać opinii polskich właścicieli Bed and Breakfast w sprawie oczekiwań zgłaszanych przez turystów. Nagminnie powtarza się oczekiwanie otrzymania pełnego komfortu po 25 złotych za nocleg i do tego dochodzą żądania obniżenia i tak już bardzo niskiej ceny. To jest kolejna polska paranoja!Prowadzi to do tego, że właściciel pensjonatu zmuszony jest do obniżania standardu żeby tylko zdobyć turystę po 20-25 zł. Korzyść dla turysty jest czysto iluzoryczna. Nie ma cudów. Jakość musi kosztować. Jeśli chcesz zapłacić za nocleg 25 zł, to godzisz się na warunki prymitywne. Jeśli oczekujesz wygód, musisz za nie zapłacić. Na świecie obiekty Bed and Breakfast podlegają kategoryzacji. Dlatego każdy turysta może szybko znaleźć standard, który mu odpowiada, kierując się ilością gwiazdek lub diamentów przyznanych obiektowi.

W Polsce nad wprowadzeniem systemu kategoryzacji pracuje Polskie Stowarzyszenie Bed and Breakfast. W przyszłym roku planowane jest wprowadzenie systemu opartego na rozwiązaniach angielskich i irlandzkich. Zatem obiekty uczestniczące w sieci będą kategoryzowane. Oznacza to, że ich usługi będą podlegać nadzorowi jakościowemu, a turyści będą z góry wiedzieć, za jaki poziom usługi płacą.

Tanie noclegi Bed and Breakfast to dobra alternatywa wobec drogich, dużych bezosobowych hoteli i tanich, „plastikowych” hoteli. Korzystajcie z B&B jak najczęściej w Polsce i za granicami.Szukajcie obiektów z logo Polskiego Stowarzyszenia Bed and Breakfast."

4 Comments:

At 10:50 AM, Blogger Jimmy said...

Complimenti mary per il post riguardante this post . Volevo sapere se puoi dare uno sguardo al mio sito che parla di risultati scommesse e dirmi come ti sembra. Se ti interessa l'argomento risultati scommesse non puoi trovare di meglio!

 
At 12:24 AM, Blogger Riky said...

Ciao mary ! Hai creato veramente un bellissimo blog, complimenti! Vorrei segnalarti il mio sito che si occupa di scommesse online . Solo scommesse online !

 
At 3:37 AM, Blogger meghanbenson1908 said...

I read over your blog, and i found it inquisitive, you may find My Blog interesting. So please Click Here To Read My Blog

http://pennystockinvestment.blogspot.com

 
At 1:49 PM, Blogger kevinmartinez06367760 said...

Get any Desired College Degree, In less then 2 weeks.

Call this number now 24 hours a day 7 days a week (413) 208-3069

Get these Degrees NOW!!!

"BA", "BSc", "MA", "MSc", "MBA", "PHD",

Get everything within 2 weeks.
100% verifiable, this is a real deal

Act now you owe it to your future.

(413) 208-3069 call now 24 hours a day, 7 days a week.

 

Prześlij komentarz

<< Home